Listwa aluminiowa – wady i zalety

Czujesz się przytłoczony różnorodnością metalowych listw przypodłogowych? Nie obwiniamy Cię – listwy metalowe są dostępne w coraz większej liczbie rozmiarów, grubości i stylów niż jakikolwiek inny rodzaj detali przypodłogowych, a określenie najlepszej dla danego projektu może być wyzwaniem. Dlatego stworzyliśmy ten prosty przewodnik przedstawiający wady i zalety najpopularniejszej opcji, jaką jest listwa aluminiowa.

Zalety aluminiowych list przypodłogowyc

Aluminiowe listwy przypodłogowe są popularne w budynkach komercyjnych z wielu powodów. Po pierwsze, są one zdecydowanie najtańsze ze wszystkich metalowych list, są również trwałe i zazwyczaj można znaleźć takie, które będą pasować do każdej specyfikacji. Jedną z największych zalet aluminium jest jego wszechstronność. Można łatwo znaleźć anodowane (powlekane) profile, które mogą wyglądać jak brąz, mosiądz, chrom lub inne wykończenie z wyższej półki, ale z wytrzymałością, trwałością i niskim kosztem aluminium. Kolejną pozycją w zaletach jakie niesie listwa aluminiowa jest jej różnorodność. Wszystko, od prostych jednoczęściowych do dwuczęściowych profili, może mieć aluminiową podstawę i często wkładkę z PCV, która dodaje wizualnego kontrastu i antypoślizgowości. Niezależnie od projektu, prawie na pewno znajdzie się profil aluminiowy, który będzie pasował zarówno do Twojego budżetu, jak i estetyki.

Wady aluminiowych list przypodłogowych

Nie ma żadnych wad profili aluminiowych, ale obecność anodowanej warstwy w przypadku zarysowania lub innych uszkodzeń może być niekorzystna. Z racji tego, że anodowanie jest tylko powłoką, można zobaczyć aluminium pod spodem, jeśli zewnętrzna warstwa zostanie porysowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *